Зошто треба да пиете чај во текот на денот?

Во новото видео, доктор Ентони Балдузи ќе ви објасни зошто е добро да пиете чај во текот на денот.
Добропознато е дека треба да останеме хидрирани доколку сакаме да бидеме здрави, па затоа треба да внесуваме многу течности во текот на денот. Освен вода, треба да пиете и чај бидејќи има многу здравствени придобивки за вашето здравје.
Погледнете го видеото.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.