ЗОШТО УБАВИТЕ ЖЕНИ СЕ САМИ?

Loading...

Истражувањата покажуваат дека во светот постојат се повеќе осамени жени, кои поседуваат убавина, стил, кариера, но поради некоја причина не успеваат да го привлечат вниманието на посилниот пол, туку само погледи, воздишки, насмевки, комплименти и тука приказната завршува.

Во преполните барови и клубови, честa “декорација” се преубавите девојки и жени, кои радосно разговараат, додека ја зафрлуваат косата наназад, флертуваат со мажите околу нив, сакаат да заведуваат и да бидат заведени, но до крајот на вечерта никој од нив не приоѓа и сите се враќаат дома, на самотијата.

Француските експерти објаснуваат дека проблемот лежи токму во “скоцканата” дама, бидејќи резултатите од истражувањето покажуваат дека мажите повеќе не наседнуваат на штикли, фризура, облека, шминка, нивниот вид е презаситен од супер средените убавици кои ги гледаат секој ден во списанијата, на ТВ, на улиците, па поголемо внимание обрнуваат на скриената убавина, шарм, женственост, поглед.

Вашата коса е огледало на вашето здравје, ако го забележите ова, треба да посетите доктор

Психолозите од Париз во истражувањето ги прашаа студентите: Што е тоа кај жените што ги освојува мажите?

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...