Иако Австрија постојано потенцира дека нема да купува гас за рубљи, ОМВ сепак отвори сметка во Гаспромбанката

Австриски ОМВ најави отворање на сметка во Гаспромбанк.

Претходно, #Австрија постојано изјавуваше дека нема намера да купува #руски гас за рубли.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.