Иванов: ова е штетен и антидржавен говор и нема да го поддржам!

Loading...

Се деградира Македонскиот идентитет, се гази вековниот идеал. 
Се гази 73 години самоопределување и се брише 27 години независност која е декларирана јасно и гласно. Престанете да го злоупотребувате НАТО и ЕУ за алиби за овој договор што ке предизвика несогледливи последици. Ќе настане поларизација и поделби во општеството. Ќе го заштитам Македонскиот народ. Иванов притоа го повика Македонскиот народ да не се плаши никогаш и да си го негува својот идентитет и посебност.
Во оваа историска прес конференција Иванов остана доследен столб на заштита на Македонија, Македонскиот народ и правото на посебност. 

Drejtpërdrejtë nga presidenca, Ivanov flet për marrëveshjen

Gepostet von Alsat-M.TV am Mittwoch, 13. Juni 2018

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...