ИВЗ се закани: Нема да ги откажеме молитвите за време на Рамазан Бајрам

Loading...

ИВЗ се закани: Нема да ги откажеме молитвите за време на Рамазан Бајрам

Пред два дена ИВЗ испратиле писмо до Владата, кое денеска го објавија на Фејсбук, со кое бараат да не се воведува дополнителен полициски час за време празникот Рамазан Бајрам. Во писмото може да се види дека ИВЗ најавува дека нема да се откаже ниту од молитвата во верските објекти.

Është dërguar me datë 18 maj 2020Deri te: Qeveria e RMV-ës-Shtabi Kryesor Kordinues i Krizave – Komisioni për sëmundje ngjitëse

Публикувахте от Bashkësia Fetare Islame e Maqedonisë-Исламска Верска Заедница на Македонија в Сряда, 20 май 2020 г.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...