Игор Југ го коментира Мицковски и „семакедонско обединување“: Нека лежи стоката, да живее обединувањето и личниот интерес и профит!!!

Со реакција на повикот на Мицковски за обединување со СДСМ се јави и Игор Југ, уште еден од осудените за долгогодишна затворска казна за настаните од 27 април. Во неговата реакција тој напиша:

Игор Југ го коментира Мицковски и „семакедонско обединување“: Нека лежи стоката, да живее обединувањето и личниот интерес и профит!!!

Претходно реакција имаше и Ќосето, која беше многу слична. Прочитајте ја подолу:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.