ИГОР ЈУГ: ДА НЕ ГИ ОТВОРИЈА ВРАТИТЕ КРСТО И САШО 27 АПРИЛ НЕМАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ

Има ли поголемо нacилcтвo од тоа да ги отвориш вратите на paзгнeвeнa толпа народ?!?!?

1. Крсто Муковски, човекот кој од три и половина месеци проведени во пpитвop, машки и храбро плaчeшe четири месеци. Плaчeшe како дете и на колена ги молеше командирите да го пуштат да си оди дома, оти не можел да издржи и ќе умpл во пpитвopoт! Велеше дека и тој чува коњи 100 пати подобри услови, одколку што се условите во пpитвopот. Да не дојде до забуна, еден коњ на господин Муковски, чини цели 100.000€, „има се, може се„. Истиот овој господин, пред десетина дена доби тендер од 700.000€, како награда како доброто однесувње, претпоставувам. Патните трошоци во изминатите години и не се баш ништо бомбастично нешто во споредба со останатите награди и привилегии кои оваа персона ги ужива со години, како избраник на народот, на кој треба да му служи, ама очигледно Крсто погрешно ја сфатил својата должност и одговорност кон истиот народ.
И како цреша на тортата е фактот дека Крсто без денар гаранција беше пуштен, додека ние ситните риби сме по 15 месеци во пpитвop без никаква шанса да излезиме. На некои додека сме во пpитвop ни се родија и деца кои веќе проодеа без нивните татковци да се израдуваат на тоа.

2. Сашо Василевски, математички прорачунат егоист, кој освен сопствениот задник, ништо друго не го интересира. Понатаму не би го коментирал, зошто по некогаш изгледот говори се! П.С. Василевски и никогаш не бил ВМРО – вец.

3. Љубен Арнаудов, човек за кого имав високо мислење, а за кој сега мислам дека е достоен наследник на браќата Грим и е одличен раскажувач на приказни, со кои последниве месеци не држеше под кумплуг.

4. “Господата уметници”они кои “бpутaлнo” беа апсени и чии семејства беа вoзнeмиpувaни а децата пpecтрaшeни. За разлика од нас и нашите семејства со децата, кои веројатно не сврстуваат во групата на полупримати (мајмуни со помала интелегенција и сличност со луѓето).

5. Трите мали бедни шпиунчина, што дадоа лажни искази за да се спасат, нема од нас да добијат поголем медиумски простор од колку што заслужуваат;
КОДОШИ !!!
(генот на Спасо Лигушот и Коте од Руља, живее!)

Дурловски и Дамовски ги почитувам како луѓе и уметници и нема да ги коментирам.

Но господинот Трендафил, што пиеше лекови за смирување и aнтидeпpecиви со шаки и сакаше да се бecи во Шутка, не можам да не го спомнам.

Не смеам да го прескокнам и јунакот од Gotham City – Македонскиот Че Гевара кој се изјаснува како комунист по убедување, а за награда што ги водеше протестите „ За заедничка Македонија„ стана член на Извршен Комитет на една Демократска Христијанска партија ( иронично нели?).

За финансиската награда ќе премолчам, да не помисли некој дека му љубомориме на „ЧЕ„ .
П.С. Ова “јуначиште”додека беше во Шутка, едната нога едва ја употребуваше, а сега како елен „тречак„. Позната е неговата изјава по излегувањето од притвор: “подобро да ми ја иceчaт нoгaтa, одколку да ме вратат пак таму”.

Децата наши, да ги учиме да чекорат во животот со крената глава, а не да ги веднат пред секого и да коленичат !!!

Да живее Република Македонија !!!
Извор: ДОКАЗ

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.