Идеален како прилог со месо: Моркови на многу посебен начин

Одличен прилог со месо
Денеска од бабината кујна ни доаѓа рецепт за морков кој можете да го додадете како прилог на некое пржено месо.
Состојки:
4 моркови
2 главици кромид
малку лукче
малку масло
сол, оригано
1 мала лута пиперка
лист од магдонос
сок од половина лимон
Подготовка:
Излупете го морковот и исечете го на прстени, исечете го кромидот и пропржете го со сечканата пиперка. Додадете лук, оригано и лист магдонос. Послужете и уживајте во прекрасниот вкус

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.