Идеи како стилски да го комбинирате карираното сако

Loading...

Карираното сако има сè што можете да посакате во едно парче облека – удобност, сестраност и тренди изглед. Сакото може да ви се најде кога навистина не знаете што да облечете, а можете да го вметнете и во деловни и во лежерни комбинации.
Без разлика каков е вашиот стил, ова парче облека можете да го вклопите во сè. Одлично стои со фармерки и кошули, но исто добро изгледа и со фустан или здолниште.
Во последно време сè попопуларни се моделите со црвени, кафеави и сини риги што одлично ја надополнуваат секоја комбинација.
Бидејќи секоја есен карираното сако е задолжително, во продолжение погледнете како можете да го комбинирате во наредната сезона:

loading...