Извадете ја повторно зимската облека- еве какво време не очекува од вечерва

Loading...

Под влијание на влажен воздушен бран денеска времето ќе биде претежно облачно, а од средината на денот ќе започнат врнежи од дожд проследени со засилен северен ветер и услови за појава на грмежи, соопшти УХМР.
Врнежите во текот на ноќта и утре ќе се поинтензивни, повремено пообилни (над 25л/м2) во форма на невреме со силен ветер (над 70 км/час). Максималната температура ќе биде во интервал од 18 до 24 степени.
Утре во текот на денот ќе дува засилен југоисточен ветер. Дневните температури ќе опаднат за 10 до 15 степени.

loading...