Извајано тело и стомачни мускули – популарната Касандра денес има 46 години и понатаму изгледа како “бомба

Loading...

Иако ја “гази“ петата деценија од животот, актерката има совршено извајано тело, а лице како три децении помлада девојка.
Популарната венецуелска актерка, Кораиме Торес (46) доби голема популарност преку улогата на Касандра.
Експанзијата на шпанските серии се случи во 1997-та година, но од сите најпопуларна беше „Касандра“.

 

View this post on Instagram

 

Un paso a la vez Día a Día ? Manú Montero #coraimatorres #losquiero #? #pasoapaso #undiaalavez #hoy #gratitude #micombo

A post shared by Coraima Torres (@lacoraima) on


Ниту репризите на оваа серија во која Касандра, Доринда, Игнацио и Ранду беа главните актери немаше помалку гледаност. А, потоа дојдоа некои други ликови, па Кораима Торес е заборавена. Денес, нема ни да ја препознаете.


Иако поминаа 27 години откако е снимена серијата сепак за неа времето запрело.
Актерката има совршено извајано тело, а лице како три децении помлада девојка. Естетски операции не правела туку самата се трудела да го има овој изглед на кој и денес многумина ѝ завидуваат.
Животот во природа и постојаните тренинзи направиле и по породувањето да има стомачни мускули.
Таа живее во Венеција каде што е омажена за колегата Николас Монтера со кој има едно дете.

loading...