Изгаснат е пожарот во Дубаи, моментно го „ладат“ облакодерот

Пожарот кој изби по полноќ во една од најголемите згради во Дубаи е изгасен околу четири часот по локално. Во моментот се работи на „ладење“ на зградата.Засега нема информации за евентуални загинати и повредени.Засега нема информации за евентуални загинати и повредени.

Пронајдете не на следниве мрежи: