Изгаснат пожарот во селото Љуботен-скопско

Loading...

Синоќа во 19:45 часот Б.А. пријавил дека над селото Љуботен-скопско избувнал пожар, при што гореле дрвја и околу три хектари сува трева. Пожарот бил изгаснат од страна на екипа од Бригадата за противпожарна заштита со помош на локалните жители кои се бореле со огнот.

loading...