Издржаа и покрај притисоците – љубовта победува

Loading...

Денеска ќерка ми ја прифати понудата за брак од нејзиното момче. Тој е три години постар од неа. Почнаа да се гледаат кога таа имаше 14, а тој 17 години.
Во тој период беа деца и не ми се допаѓаше разликата во години меѓу нив. Тој наполни 18 години една недела пред таа да наполни 15, а мојот сопруг побара од нив да раскинат.
Тие останаа пријатели и се гледаа со други луѓе, но денес, кога имаат 24 и 27 години, не познавам други двајца луѓе кои се повљубени од нив.
Прочитајте ги и следниве приказни доколку сте расположени за кратки раскази со текст кој тера на размислување: ЉУБОВНИ ПРИКАЗНИ

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...