„Излези момче“ ечи во Порто: Македонските навивачи во еуфорија

Голем број македонски навивачи се собрани пред стадионот „Драгао“ каде македонската фудбалска репрезентација денеска против селекцијата на Португалија со почеток во 20:45 часот ќе го одигра одлучувачкиот натпревар за пласман на Светско првенство.
Стадионот во Порто ќе биде исполнет до последното столче, а поддршка нашите репрезентативци ќе имаат од околу 1.500 навивачи на трибините, кои се веќе пристигнати во португалскиот град.

Таму веќе владее вистинска навивачка еуфорија.
Се веат македонски знамиња, се пејат македонски песни. Попладнево ечеше македонската химна, а сега најгласно се пее „Излези момче“…

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.