ИЗМАМАТА НА ВЕКОТ ЈА ЧИНЕЛО 2 МИЛИОНИ ДЕНАРИ! Руски астронаут и ветил БРАК, наместо тоа Ѝ ЗЕМАЛ ПАРИ: Изговорот е АПСОЛУТЕН ХИТ!

Полицијата истражува дали една жена во централна Јапонија била измамена кога испратила околу 4,4 милиони јени на лице кое тврдело дека е руски астронаут кој работи на Меѓународната вселенска станица. И дека му требале пари за да се врати на Земјата за да се ожени за неа.

ИЗМАМАТА НА ВЕКОТ ЈА ЧИНЕЛО 2 МИЛИОНИ ДЕНАРИ! Руски астронаут и ветил БРАК, наместо тоа Ѝ ЗЕМАЛ ПАРИ: Изговорот е АПСОЛУТЕН ХИТ!

65-годишната жена од Шига го запознала лажниот астронаут на социјалната мрежа во јуни, пред да комуницираат преку апликацијата за пораки Line.

Тој човек повеќепати и кажал дека ја сака и предложил брак – соопшти полицијата.

– Тогаш осомничениот побарал од жената пари како трошоци за ракетата и нејзините „такси за слетување“ на Земјата – додала полицијата.

Жената го прифатила барањето и во периодот од август до септември на неговата банкарска сметка му префрлила околу 2 милиони денари, но бидејќи лицето продолжило да и бара пари, се консултирала со полиција.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.