Изненадувачки вкусен кофеински шејк со урми

Loading...

Уживајте во продолжениот викенд!
Потребни состојки:
120 милилитри кафе
200 грама ледени коцки
2-3 меки урми
1/2 екстракт од ванила
Прстофат сол


Начин на подготовка:
Ставете ги сите состојки во блендер и матете додека не добиете хомогена смеса. Сипете го кофеинскиот шејк со урми во чаша и уживајте во вкусот!

loading...