Израел влезе со тенкови во Газа

Loading...

Израел влезе со тенкови во Газа!!

Премиерот Бенјамин Нетанјаху објави на Твитер видео порака, ветувајќи дека ќе ја врати „тишината и безбедноста во Израелската држава“.

Прочитајте уште и:

Големите американски и европски авио компании ги откажаа летовите кон Тел Авив

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...