Израел пружи медицинска помош на четворица Сиријци

Loading...

Израелските војници во средата пружиле медицинска помош на четворица Сиријци кои биле ранети на сириска територија недалеку од линијата на раздвојување на Голанската висорамнина, соопшти израелската армија.Израелската армија тврди дека двајца од ранетите се префрлени во израелска болница на дополнително лекување, а двајца се вратиле во Сирија.Ова се вторпат израелски војници да им даваат лекарска помош на Сиријците, забележува Reuters. Минатиот месец седум Сиријци, исто така, беа на лекување во израелска болница.На источните падини на Голанската висорамнина, која Израел ја окупираше во Блискоисточната војна од 1967 година, се судираат силите на сирискиот претседател Башар ал-Асади силите на бунтовниците кои две години се обидуваат да го соборат од власта.
МакфаксИзраелските војници во средата пружиле медицинска помош на четворица Сиријци кои биле ранети на сириска територија нед

loading...
Loading...