Изсвиркани како „предавници“ тие што гласаат во Австралија (видео)

Loading...

Неколку лица денеска во Мелбурн, Австралија ги снимаат гласачите при влез и излез од избирачкото место, притоа ги навредуваат нарекувајќи ги „предавници“. Сепак нема директни инциденти.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...