Илиевски: Со доаѓањето на Гечевски се пополни и последното парче во мозаикот

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Владо Илиевски, во пресрет на Европското Првенство кое ќе се одржи во Словенија, во изјава за „Дневник“ вели дека радува фактот што искусниот Тодор Гечевски повторно е дел од репрезентацијата.Владо Илиевски во изјава за „Дневник“ вели дека подготовките минуваат добро, се работи според планот а потенцира дека да се биде дел од еден ваков тим е вистинска привилегија.
„Се она што не краси како тим е на исто ниво како на минатиот Евробаскет. Се надевам дека само ќе останеме здрави во пресрет на мечевите во Словенија и сигурен сум дека таму ќе дадеме се од себе како и порано. Со доаѓањето на Гечевски се пополни и последното парче во мозаикот. Подготовките минуваат добро, работиме според планот. Среќен сум што сум дел од овој тим, навистина тоа е привилегија“ вели Владо Илиевски во изјава за „Дневник“.
Извор: dnevnik.mkВладо Илиевски во изјава за „Дневник“ вели дека подготовките минуваат добро, се работи според планот а пот

Пронајдете не на следниве мрежи: