ИМАВ 19 ГОДИНИ КОГА НА МАЈКА МИ И ГО ПРЕЗЕМАВ МАЖОТ: На денот на свадбата ја дознав СТРАШНАТА ВИСТИНА! Исповед на Јасмина од Бања Лука!

Една година по разводот, нејзиниот татко веќе почнал да се гледа со друга жена, вдовица од нивниот крај, со која дури брзо се преселил. Јасмина, нејзиниот брат и мајка живееле во станот што им го подарил татко им, а кој го добил од фирмата…

ИМАВ 19 ГОДИНИ КОГА НА МАЈКА МИ И ГО ПРЕЗЕМАВ МАЖОТ: На денот на свадбата ја дознав СТРАШНАТА ВИСТИНА! Исповед на Јасмина од Бања Лука!

„Имавме мир, немаше повеќе кавги, но многу ми недостигаше татко ми. Ја обвинив мајка ми за разводот, мислев дека може да биде малку потолерантна, да молчи. Така баба ми постојано ми велеше: Ако мајка ти ја држеше устата затворена, како вистинска жена, но мораше да ја растури куќата’. И денес одлично се сеќавам на нејзините зборови“.

Помина уште една година, а оваа млада жена вели дека цело време мислела дека нејзините родители ќе се помират еден ден, кога страстите ќе стивнат, а не била загрижена што татко и живее со друга жена. Тие немаа деца и за неа тоа беше знак дека тој не се откажал од своето „вистинско“ семејство. Се се смени кога мама почна да се гледа со колешка, две години по разводот…

„Тој човек штотуку почна да работи кај мојот вујко, беше неискусен готвач, а мајка ми беше задолжена да му ја покаже работата. Иако беше многу поискусна професионално, имаше само неколку години разлика меѓу нив, тој беше само пет години помлад од неа. Прво забележав дека останува подолго и подолго на работа, а потоа почна да се средува, навечер да си става видри на косата, а наутро да става кармин. Сето тоа го гледав под моето око и Јас веќе имав 18 години и знаев што значи тоа…“ ја продолжува својата приказна Јасмина.

ТЕКСТОТ ПРОДОЛЖУВА ПОДОЛУ НА СТРАНАТА 3 КАДЕ ШТО ЌЕ НАЈДЕТЕ МНОГУ КОРИСНИ ИНФОРМАЦИИ НА ОВАА ТЕМА ⬇️⬇️⬇️👌

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.