ИМАВ 19 ГОДИНИ КОГА НА МАЈКА МИ И ГО ПРЕЗЕМАВ МАЖОТ: На денот на свадбата ја дознав СТРАШНАТА ВИСТИНА! Исповед на Јасмина од Бања Лука!

Пеколниот план

За да ја спречи нејзината мајка да започне врска со друг маж, почнала почесто да го посетува ресторанот.

„Сметав на фактот дека тој нема да прави ништо кога сум таму. Одев директно од училиште до нејзиното работно место и седев со вујко ми во ресторанот до фајоронт. Тој беше многу љубезен кон мене, тој секогаш ми приготвуваше некој специјалитет, одвојував храна што ќе останеше од другите и ми ја сервираше на празнична чинија како да сум некој истакнат гостин. Сега, од оваа перспектива, разбирам дека сакаше да му се допаднам, сакаше да го прифатам како „специјален пријател“ на мајка ми. Не знаев. Мислев дека ми праќа тајни сигнали и ми се додворува, бидејќи како може повеќе да му се допадне 35-годишна жена отколку мазна девојка во нејзините дваесетти? Ја почнав играта многу плански со јасна намера да ги раскинам… И успеав во тоа, тој попушти на мојата младост. Започнавме врска и јавно, не се криев било што од мајка ми, дури и се обидував да и дадам до знаење секој пат кога имавме секс… Сакав тој засекогаш да биде избришан од неа“.

Таа само се тргна настрана.

„Мајка виде се, и беше јасно дека јас иницирав се, само не знаев дали знае и зошто… Не знаеше дали разбра дека сакам да ја одвојам од друг маж и да ја натерам да врати се кај татко ми… Само таа еднаш ми рече да се грижам за себе. Тоа е се. Ниту „немој“, ниту „срам да ти е“, таа не ни праша ништо. А јас мислев дека сум освоила голема победа над неа!“

Се разбира, нејзината врска со тој човек била краткотрајна. Немале ништо заедничко, а Јасмина се свртела кон врсниците. Од срам дечкотого напуштил ресторанот и се преселил во друг дел од градот. Поминале години, Јасмина излегла од дома по факултетот, а потоа си нашла дечко за брак. Ниту таа, ниту нејзината мајка не го спомнаа „тој“ маж. До ноќта пред свадбата.

“Гледавме стари слики, и разнесени и плачени, кога наидовме на фотографија од ресторанот на вујко ми. Сите вработени беа на сликата, а тој се гледаше во позадина. И тогаш таа ми кажа за прв пат од нешто од што јас, како 18-годишна девојка, најмногу се плашев:

„Дали знаеш дека ме запроси и дека требаше да се венчаме?

Се расплакав и ја молев да ми прости. Таа ме погали по главата и ми рече да не се грижам, дека е подобро така да заврши и дека одамна ми простила. Но, јас не сум јас. Поради детска ароганција и љубомора и ја ускратив шансата за љубов“, напиша Јасмина, а нејзината приказна ги подели ставовите на корисниците на форум. Некои ја тешеа, но имаше голем број на оние кои остро ја осудија.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.