ИМАЛА СЕКС СО МОМЧЕ (14) ЧЕТИРИ ПАТИ ВО ЕДЕН ДЕН: нови детали за скандалот на Савана!

Савана Дејсли (45), ќерка на славниот Рос Дејсли, кој е познат одгледувач на чистокрвни коњи за тркање Choisir, кој стана меѓународен шампион по победата на престижните трки Ројал Аскот и Њумаркет во 2003 година, се најде во центарот на секс скандал.

…Дејсли сега е обвинета за четири точки за отежнат сексуален однос со дете, напиша таа во првите јавни зборови откако беше ослободена…
ИМАЛА СЕКС СО МОМЧЕ (14) ЧЕТИРИ ПАТИ ВО ЕДЕН ДЕН: нови детали за скандалот на Савана!

Имено, таа дури четири пати во еден ден спиела со четиринаесетгодишен тинејџер и му рекла да молчи за тоа, но полицијата открила се кога и го прислушувале телефонот.

Савана заврши во притвор, но подоцна беше ослободена со кауција и ѝ беше дозволено да го прослави осмиот роденден на нејзиниот син за време на надгледувана посета.

Савана заврши зад решетки во озлогласениот Женски поправен центар Силвервуд, дом на некои од најозлогласените австралиски престапници. Во објава на Инстаграм, таа беше прикажана како пали свеќи на сина торта украсена со пластични морски суштества и школки.

“Моето прекрасно мало ангелче ја сакаше неговата торта за 8-ми роденден што ја направив за него. Тој ги сака делфините и океанот исто како и неговата мајка. Моите деца се моето срце, моето сè засекогаш и секогаш, почнувајќи од засекогаш и завршувајќи со никогаш. Никогаш нема да живеам мојот најдобар живот без моите деца бидејќи тие се најдобриот дел од мојот живот“, напиша таа.

Дејсли сега е обвинета за четири точки за отежнат сексуален однос со дете, напиша таа во првите јавни зборови откако беше ослободена.

Полицијата наведува дека во текот на мај 2021 година таа во четири наврати во еден ден имала незаконски сексуален однос со момче. Инспекторите открија дека ќе се потпираат на легално прислушување за наводно да го слушнат Дејсли како признава некои од злосторствата.

Тогаш наводно му рекла на момчето да молчи за се, откри еден прислушуван повик. Дејсли молела да биде ослободена од затвор бидејќи нејзината компанија губи пари.

Таа тврдеше дека нејзиното ментално здравје страда во валканата ќелија и нејзиниот успешен бизнис за детоксикација губи „милиони долари“ додека е затворена. Познатиот гуру за слабеење и ќерка на познатиот одгледувач на коњи Рос Дејсли, наводно, во тоа време била многу алкохолизирана. Таа посочи дека има намера да се изјасни за невина по сите четири точки од обвинението и жестоко ги негира обвинувањата против неа.

Претприемачката, која има околу 40.000 следбеници на Инстаграм, ја основа својата компанија за детоксикација Smart Cleanse во 2014 година. Таа вети 14-дневна програма за да им помогне на клиентите да го намалат стресот, да изгубат тежина и да го „запрат стареењето“.

Покрај програмата, таа го лансираше каналот за готвење Smart Cleanse, книга за детоксикација и дигитални курсеви.

Голем број познати личности почнаа да се колнат во нејзината програма, меѓу кои и ѕвездата на „Соседи“, Џоди Гордон, која се појави на видео промоција за компанијата минатиот јуни.

Рос Дејсли е добро позната како одгледувач на чистокрвниот тркачки коњ Choisir, кој стана меѓународен шампион по победата на престижните трки Royal Ascot и Newmarket во 2003 година.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.