Има 43 години, а изгледа како 20: Личниот тренер на Џеј Ло објавил неверојатни фотографии

Loading...

Доколку се прашувате како да изгледате одлично и во својата 40-та година, Трејси Андерсон, личниот тренер на ѕвездите Џенифер Лопез и Гвинет Полтроу, има совети за вас.
Таа на својот Инстаграм профил објавила фотографија од пред 23 години со цел да покаже колку е променето нејзиното тело. Таа во 40-тите години изгледа поубаво и посексапилно отколку што изгледала пред 20 и повеќе години.

It’s only day 1 of #tamilyfriend and I already feel so much love being spread! The workout trackers you have received in your inboxes will help keep you on track this month, and throughout the fun journey ahead. Results and healthy transformations of the body and mind are what my @tracyandersononlinestudio delivers. Everyone’s before and after is unique and I believe the most empowering gifts can’t even be seen by the naked eye. So #tamily let’s proudly share some of our before and afters (I’ll start!). One of the reasons I have focused so deeply on the strategy of my method is because of the way that hard work has paid off for me personally. I am overjoyed by how brave and open you #tamily leaders are. Sharing your personal journeys helps people every day. As we jump start this month please post what your before and after means to you. And hashtag #tamilyfriend so I can look through all of these and share some of your messages, and for your #tamnewbie to see! I know they’ll be just as inspired by you all as I am every week ?

A post shared by Tracy Anderson (@tracyandersonmethod) on


Трејси признава дека главниот виновник за одличниот изглед е токму фитнесот.
“Една од причините зошто сум толку фокусирана на мојата метода е бидејќи напорната работа лично ми се исплатеше. Секоја “пред и потоа” трансформација е единствена и верувам дека највредното нешто што оваа промена го носи не е видливо со голо око”, изјавила Трејси.
Таа ја осмислила својата програма пред 20 години кога сфатила дека нешто недостасува во нејзиниот фитнес тренинг.


“Се занимавав со истражување и сакав да бидам сигурна дека она што го откривам е 100 проценти точно. Мојата мисија отсекогаш била пронаоѓање на баланс на најдобриот можен начин. Тајната на успехот е во пронаоѓање на нешто кое најмногу му одговара на вашето тело”, додала Андерсон.

loading...