Им донесе радост на многумина, сега е нејзин ред за најголемата радост

Loading...

Тамара Грујиќ, водителката на популарната емисија “Работна акција“ вчера се породи и на свет го донесе своето прво дете. Тамара се породила вчера утрото во една белградска клиника, и и мајката и бебето се добри, пренесуваат српските медиуми.
– Јас сум одлично, да не подречам, луѓето реагираат многу емоционално и неодредено на мојата состојба. Среќни сме што сум во блажена состојба. Имав одлична бременост и буквално до 26 недела бев на терен, работејќи две цели сезони во текот на мојата бременост и не морав да се откажам. Емитувањето на новата сезона ќе трае до Новата година, ќе го завршиме снимањето во средината на септември, ќе бидам на породилно отсуство до јануари 2020 година. Доколку се оди добро, планираме да ја продолжиме соработката со РТС и во текот на 2020 година и да ги снимаме акциите во Војводина, како што веќе споменав, изjави водителката пред да се породи.
Тамара и нејзиниот сопруг Вук се венчаа во Гибралтар во 2012 година, без гости. Исто така таа откри дека претходно не планирала проширување на семејството.

loading...