ИНТЕГРАЛЕН ЛЕБ БЕЗ КВАСЕЦ: Здрав и НЕ ДЕБЕЛЕЕ, а еве што се ви треба за да го направите!

Loading...

Имаме идеално решение за секој што сака да изеде парче леб без да се чувствува виновен, интегрален леб без квасец. Покрај тоа што не дебелее, тој е и здрав, но има и одличен вкус.
Состојки:
Мерки на лонче од 200 мл
1 лонче интегрално пченично брашно
1/2 лонче интегрално брашно од хељда
1/2 лонче интегрално брашно од јачмен
1/2 лонче оризово брашно
70 мл маслиново масло
300 мл кисела вода
1 прашок за пециво или лажичка сода бикарбона
сол
Погледнете ги чекор по чекор инструкциите за подготовка:

loading...
Loading...