Интензивни вежби за целото тело, без опрема

Сѐ што ви е потребно за овие вежби е подлога, нешто за освежување и малку простор.
Секоја вежба трае 50 секунди со тоа што помеѓу вежбите имате 10 секунди пауза за одмор, колку да земете воздух.
Вежбите траат вкупно 20 минути и се интензивни. Придобивката е што ги активирате сите мускули во телото и правите целосна вежба на телото и тоа без никаква опрема.
Се почнува со 5 различни вежби за загревање кои ќе ви одземат 5 минути. Потоа следува главниот дел од 10 вежби во времетраење од вкупно 10 минути, а последниот дел се 5-минутни вежби за ладење.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.