Интервју на претседателот Пендаровски за емисијата Трилинг на ТВ 24

Во интервју за емисијата Трилинг на ТВ 24 претседателот Стево Пендаровски говори за актуелните прашања во доменот на надворешната и домашната политика на земјава.

Интервју на претседателот Пендаровски за емисијата Трилинг на ТВ 24

Новата железна завеса што Путин ја создава во Европа,  уставните промени, референдумот, се дел од темите на кои одговара претседателот Пендаровски во интервјуто за Трилинг.

Претседателот зборува и за неговата агенда во периодот што следи, за учеството на лидерскиот самит на земјите од регионот и за претстојната средба со претседателот Радев.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.