Интернет корисниците се шегуваат со модниот бренд на интернет, фотографиите се урнебесни

Loading...

Светот на модата некогаш знае да биде суров, а интернетот не простува толку лесно.
Екипата на социјалните мрежи одлично се забавува фотографирајќи се во фустани од брендот „Таргет“, а фотографиите се толку многу забавни што за кратко време станале вирални.


Сè започнало кога некој објавил фотографија од долгите фустани со цветен дизајн со коментар:
„Таргет одлучи, кога веќе претрпевме пандемија, може да изгледаме како штотуку да сме изгубиле фарма откако скакулци го изеле житото“.

Не требало долго време за на социјалните мрежи да почне да се шири предизвик наречен #targetdresschallenge.

loading...