Инфомакс: АЛЕКСАНДАР ВЕРУШЕВСКИ Е ГОЛЕМ ПАТРИОТ: Мицкоски потврди дека се познава со синот на Зоран Верушевски, Александар

Loading...

Инфомакс: АЛЕКСАНДАР ВЕРУШЕВСКИ Е ГОЛЕМ ПАТРИОТ: Мицкоски потврди дека се познава со синот на Зоран Верушевски, Александар

Вест која вмровците и десничарите ја примија со голема неверица. Мицковски не само што призна дека се знае со Верушевски туку и го прогласи за патриот.

Претходно Мицковски призна и дека интервенирал во внатрешната контрола на МВР за случајот „Теретана“:

Мицковски призна дека се јавувал во внатрешната контрола на МВР по повод случајот „Теретана“

Она што не чуди е што овој портал кој важи за близок до Мицковски и ДПМНЕ го објави ова. Бидејќи според реакциите кои ги слушнавме ова е „самоубиство од заседа“ ако се знае дека Верушевски не еднаш, туку два пати кумуваше на рушењето од власт на ВМРО-ДПМНЕ…

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...