ИН МЕМОРИАМ: ГОРДАНА СТОШИЌ

На 63 годишна возраст почина Годана Стошиќ, долгогодишната новинарка и раководител на повеќе медиумски куќи.

Стошиќ беше раководител на телевизија А1, генерална директорка на МРТВ и скопската телевизија Скај нет.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.