ИН МЕМОРИАМ: Наќе Стојановски

Loading...

Синот денеска на Фејсбук објави дека починал Наќе Стојановски.

Наќе Стојановски
07.04.1950-14.05.2021
Чест беше да се биде твој син, татко…
Почивај во мир. – стои во неговата објава.

Роден во 1950 година во с.Растојца, Крушево, Македонец. Завршил Правен факултет.

Стојановски беше пратеник во Собранието во три мандата, од 1991 до 1994, од 1994 до 1998 година и од 1998 до 2002 година.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...