Иран забележа огромен број на починати од КОРОНА во последните 24 часа

Loading...

Иран забележа огромен број на починати од КОРОНА во последните 24 часа

Ова е најголем дневен раст на починати во Иран во последните два месеци. Иран е најтешко погодена земја од КОРОНАВИРУСОТ во Азија.

Претходниот рекорден раст на бројот на починати беше забележан на 11 април, кога се регистрираа 125 смртни случаи за еден ден.

Вкупниот број на починати сега изнесува 9.863, а во последните 24 часа се регистрирани 2.445 нови случаи заболени од КОРОНА ВИРУСОТ. Вкупната бројка сега достигна 209.970.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...