Исаура од „Преспав“ објави фотографија од голите гради, па испрати моќна порака до сите жени

Loading...

Македонската актерка Емра Куртишова која што ја толкува улогата на Исаура во хумористичната серија „Преспав“, а со која што и се прослави, привлече големо внимание во јавноста со фотографијата која што ја објави на социјалната мрежа Инстаграм.
Имено, таа објави фотографија на која што лежи на кауч и прави самопреглед на своите гради и потсети дека месец октомври е месец на борбата против ракот на дојката.

„Блиску до себе. Чекор три… Прегледајте ги градите додека лежите, користејќи ја десната рака за проверка на левата града и обратно! Правете кружни движења со дијаметар од околу два центиметри“, стои на фотографијата.

loading...