Искористете го денот- сонце и 13 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер.
Утринската температура ќе се движи од минус еден до два степени, а дневната температура од три до 13 степени.


Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус еден, а дневната температура до девет степени.