Исплива заедничко селфи на Горан Алачки и Марина Дојчиновска – вљубени како и првиот ден

Нова заедничка фотографија на познатиот пар
Познатиот македонски хармоникаш, Горан Алачки, зад себе има еден брак, со фолк-пејачката и водителката Адријана Алачки.

Горан и Адријана одамна се разделени, а хармоникашот веќе подолго време е во врска со поранешната македонска водителка Марина Дојчиновска.
Тие двајцата се во емотивна врска веќе подолго време, а сега на социјалните мрежи „исплива” фотографија која најдобро го покажуваа нивниот однос. Фотографијата всушност ја објави самиот Алачки на својата Фејсбук страница и истата веднаш предизвика лавина од реакции кај нивните блиски пријатели и бројни фанови.

Исплива заедничко селфи на Горан Алачки и Марина Дојчиновска – вљубени како и првиот ден

Романтичната фотографија зрачи со љубов, а на неа и двајцата изгледаат пресреќно.
Инаку, Горан е еден од најпознатите хармоникаши и музичари кај нас, автор на многу фолк песни кои се хит кај нас но и во дијаспората. Тој своевремено беше дел од фолк-триото „Адријана и Ирена“, заедно со Ирена Спасовска и неговата поранешна сопруга Адријана Алачки.

Пронајдете не на следниве мрежи: