Испробајте го овошниот микс кој го забрзува МЕТАБОЛИЗМОТ

Смутињата станаа популарни во 1990-тите. Тие се консумираат за да ја вратат енергијата на телото, да дадат витамински поттик и да го заштитат од вируси и бактерии.
Состојки:
1 банана
1 шолја боровинки
една шолја бадемово млеко
половина чаша ореви
1 рака беби спанаќ
1 шолја капини
1 топка протеин
Подготовка:
Ова смути можете да го подготвите на наједноставен начин. Сè што треба да направите е да ги ставите овие состојки во блендер и да ги изматите!
Пријатно!

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.