Истражување откри 20 причини зошто жените итно започнуваат диета

Loading...

„Понекогаш само фотографијата е доволна за луѓето да признаат дека имаат проблеми со тежината. Повеќето луѓе не веруваат дека би можеле да се опуштат и да достигнат толку килограми“, рече портпаролот на порталот.
Покрај фотографиите, една од најмоќните причини за диети е раскинување на врска. Жените што ги оставаат своите партнери гледаат можност за нов почеток, а во просек губат околу шест килограми.
Желбата да изгледате добро во костум за капење, повторно да го носите омилениот пар фармерки или да пронајдете нова работа се исто така најчестите причини за диети. Затоа жените се подготвени да изгубат до пет килограми. Во просек, започнуваат по две диети годишно во траење од три недели, а само половина од нив признаваат дека е тешко да се одржи новата телесна фигура, се потврдува со студијата.
Не се препорачува да се лупат овие зеленчуци и овошје
Шок од тоа како навистина изгледате на фотографија
Одраз во огледалото


Вашите омилени фармерки повеќе не ви се точни
Ако треба да купите облека со поголем конфекциски број
Гледајќи ги старите фотографии сфаќате дека сте се здебелиле
Подготовки за костум за капење
Го видовте вашето тело во костумот за капење
Одење на свадба
Ако пријател изгуби тежина и изгледа одлично
Одење на забава
Подготовки за вашата свадба
Ако сфатите дека сте најдебелата личност во канцеларијата
Ако ве прашаат дали сте бремена
Ако вашиот сексуален живот се влоши
Ако партнерот изгуби тежина, а вие не
Излегување по раскинување на врска
Ако вашиот партнер ве изневерува
Ако сте љубоморни на брат или сестра затоа што тие имаат совршена фигура
Нова работа
Ако се сомневате дека вашиот партнер има љубовна афера.

loading...