Исфрлете ги токсините од телото на ПРИРОДЕН НАЧИН: Потопете ги СТАПАЛАТА во вода

Нашето тело е полно со токсини и бактерии кои треба одвреме-навреме да ги елиминираме, во спротивно ќе почнат да предизвикуваат разни здравствени проблеми и сериозни болести.
Еден од најдобрите методи за детоксикација, но еден од најефикасните се смета за јапонскиот метод на „бања“ за стапала. Познато е дека повеќето нерви се наоѓаат во нозете, така што најефективното чистење од токсините се одвива над овој дел од телото.
Сè што треба да направите е да го наполните садот со топла вода, да додадете:
1/2 чаша епсом сол (магнезиум сулфат, достапен во секоја продавница за здрава храна),
1/2 чаша сода бикарбона,
1/2 чаша морска сол,
1/2 чаша јаболков оцет,
малку етерично масло по ваш избор.
Сето тоа добро измешајте додека не се растворат сите состојки и потопете ги стапалата во смесата. Држете ги така 30 минути. Ако почнете да чувствувате слабост и умор, тоа значи дека вашето тело е исчистено од токсини.
Постои уште еден вид на капење што ја поттикнува апсорпцијата на магијата.
Потребна ви е 1/2 чаша епсом сол и есенцијално масло по ваш избор.
Мешајте додека не се разреди и додадете бентонит глина во водата, претходно измешана со вода.
Потопете ги стапалата во смесата 25 минути дневно за да го зголемите нивото на магнезиум во телото и да ја подобрите апсорпцијата на други хранливи материи.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.