Исчезнатата Мина пронајдена жива, но силувана и претепана

Loading...

Српската манекенка Мина Миленковиќ во текот на вчерашниот ден е пронајдена жива и моментално се наоѓа во ургентниот центар на преглед. Таа била пронајдена од полицијата додека стопирала на локален пат на Раковица, а била во тешка состојба и речиси целосно дехидрирана.
Мина на полицијата и кажала дека е претепана и силувана, по што веднаш била пренесена во ургентниот центар. Од неофицијални извори, Мина била киднапирана во петокот вечерта, но најверојатно киднаперите ја пуштиле порано од што планирале поради големото медиумско внимание што го привлекле.
Во меѓувреме, на приватниот Фејсбук профил на Мина, нејзините родители напишале: „Драги луѓе, сакаме да ви заблагодариме на сите за поддршката и помошта. Мина е жива, што во овој момент е најважно. Ги молиме претставниците на медиумите да не шпекулираат за тоа што се случило со Мина бидејќи штом имаме повеќе информации, секако ќе ве известиме. Ве молиме за приватност, која ни е потребна повеќе од било кога. Ви благодариме.“
Друг извор вели дека Мина исчезнала веднаш по караница со нејзиното момче, а пред киднапирањето му напишала порака „повеќе никогаш нема да ме видиш“ и го исклучила својот мобилен телефон.  
Подетални информации за киднапирањето на Мина,  ТУКА.Српската манекенка Мина Миленковиќ во текот на вчерашниот ден е пронајдена жива и моментално се наоѓа во ургентниот це

loading...
Loading...