Исчезна МАКЕДОНСКА, остана само ОПЕРА И БАЛЕТ

На социјалните мрежи се појави фотографија од Македонската опера и балет, односно од зградата на која веќе го нема името “Македонска“, а остана само “опера и балет“.
Засега нема соопштение дали и оваа институција ќе го менува името или се работи за нешто друго.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.