Исчезна средношколец, од вчера не е вратен дома

Исчезна средношколец, од вчера не е вратен дома

Апел за пронаоѓање на Слаѓан Цановски од Скопје кој го нема од вчера откако на пладне заминал од училиште накај дома.

„Учи во ДУЦОР Партенија Зографски на Ул. Благоја Стефковски, училиште за ученици со оштетен слух и говор, а живее во населба Илинден. Слаѓан има говорна мана, доколку некој го видел од вчера навака може да не извести тука,“ – беше објавено на Фејсбук.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.