Исчезна средношколец, од вчера не е вратен дома

Loading...

Исчезна средношколец, од вчера не е вратен дома

Апел за пронаоѓање на Слаѓан Цановски од Скопје кој го нема од вчера откако на пладне заминал од училиште накај дома.

„Учи во ДУЦОР Партенија Зографски на Ул. Благоја Стефковски, училиште за ученици со оштетен слух и говор, а живее во населба Илинден. Слаѓан има говорна мана, доколку некој го видел од вчера навака може да не извести тука,“ – беше објавено на Фејсбук.

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...