Исчистете ги бубрезите од токсини

Loading...

Ако сте пушач, јадете нередовно, уживате во по некоја чашка алкохол или во брза и пржена храна, тогаш време е да направите нешто добро за вашето тело и за вашите бубрези.
Постои совршен пијалак кој ќе ви ги исчисти бубрезите од токсини:
Состојки:
1 рака магдонос
1 литар вода
Начин на подготовка:
1. Измијте го и исечкајте го магдоносот на поголеми парчиња, ставете го лонецот и налејте вода.
2. На средно тивок оган загревајте ја водата додека не зоврие, намалете го огнот и варете уште 5 до 10 минути.
3. Тргнете го лонецот од огинот, оставете малку да отстои, исцедете го и ставете го во фрижидер.
Доволно е само една чаша секоја утро за да го вратите организмот во нормала. Верувајте ни, вашето тело ќе ви биде благодарно.

loading...