Италија разби голема педофилска мрежа

Loading...

Во Италија три лица денеска се уапсени, а дополнителни 50 се под истрага поради порнографска злоупотреба на деца, вклучително и новороденчиња.

Сликите биле испраќани преку сервис за размена на пораки, а се направени за време на злоупотребата. Италијанската полицијата соопшти денеска дека е откриена огромна количина порнографски материјал со застрашувачки приказ на сексуално насилство во кој меѓу жртвите се и новороденчиња.

Акцијата е спроведена со помош на канадскиот Координативен центар против експлоатација на деца.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...