Итна одговорност од секој што направил непотизам

Loading...

На синоќешната трибина во центарот на Прилеп премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев повика на политичка и професионална одговорност од секој што направил непотизам и го ускратил правото на граѓаните.
Само така и никако поинаку ќе ја средуваме државата, посочи тој.
– Еве ги денеска одлуките, директно испраќам наредба до сите, веднаш да се повлечат од работните места каде што се. Само така ќе функционира системот. Државната антикорупциска комисија е независна институција и очекувам да ги соопшти резултатите што ги најави и за другата страна оти тие беа примерот за непотизмот во државата и целото партиско, но и роднинско вработување. Очекувам и за другата страна, додаде Заев.

loading...