ИТНО: Премиерот на Британија Борис Џонсон е позитивен на корона вирусот (видео)

ИТНО: Премиерот на Британија Борис Џонсон е позитивен на корона вирусот

Само што беше јавено дека и Борис Џонсон е позитивен. Тој самиот објави видео со изјава околу неговото заразување. Изјави дека е во самоизолација и продолжува да работи од дома…

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.