Ицо Перин до Мицкоски: Подобро е сега да заминиш, доста не бранеше 5 години

Ицо Перин до Мицкоски: Подобро е сега да заминиш, доста не бранеше 5 години

Перин: демек на некој ќе му фалиш ако заминеш?

А какво вајде, како што велеше мајка ми, ќе има Македонија и Македонскиот народ од твоето заминување? Како што се замислувате вие политичарите во Македонија?

„Какво фајде ќе има Македонија од твојата оставка ако сега не се спречи промена на Уставот?

Мицковски денес изјаве дека ќе си заминел од политиката ако некој од пратениците на ВМРО ДПМНЕ гласале за промена на Уставот!

Многу кратко е моето прашање. А какво вајде, како што велеше мајка ми, ќе има Македонија и Македонскиот народ од твоето заминување? Како што се замислувате вие политичарите во Македонија?

Мицковски, подобро е сега да заминиш додека не е касно и не не сме и бугаризирани!“, пишува Најдовски.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.