Иџе победи во трка во Португалија

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе триумфираше беше најбрз во својата категорија и класа на трката на патеката „Рампа да Фалпера“ во Брага, Португалија.

Во објава на неговиот Инстаграм профил потоа напиша: Оваа победа е за мојата Македонија!
Иџе победи во трка во Португалија

Тој со својот Hyundai i30 TCR постави време од 2:12.780 и за две секунди беше побрз од најблискиот конкурент за првото место.

Инаку ова е втора година по ред како Иџе со победа се враќа од Брага, а ридско-планинските трки му се омилена категорија.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.