Иџе позитивен на коронавирус

Loading...

Македонскиот автомобилист Игор Иџе Стефановски објави дека е позитивен на коронавирус.
-За жал,позитивен! Сега малку одмор и да се надеваме дека се ќе биде во ред, напиша Иџе на Фесјбук.
Минатиот викенд Иџе со трката во Имола ја заврши сезоната.

loading...